skip navigation
Virtua square
Total turf
Logo

Baseball: South Jersey rosters set for 32nd annual Carpenter Cup

06/13/2017, 3:15pm EDT
By Kevin Minnick, SJSD

The high school showcase event will feature three teams from the region

Tri-Cape

Donnie Stone, Oakcrest, Sr., INF

Andrew Fowler, Egg Harbor Twp., Sr., INF

Dominic Boselli, Holy Spirit, Sr., OF

Mike Miles, St. Augustine, Sr., P

Josh Hood, St. Augustine, Jr., INF

Nick Nutile, Mainland, Jr., INF

Kevin Eaise, St. Augustine, Jr., P

Dan Nunan, Ocean City, Jr., P

Pat Spina, Holy Spirit, Jr., P

Nick Atohi, Mainland, Jr., P

Jordan Sweeney, Egg Harbor Twp., Soph., OF

Sam Daggers, Absegami, Soph., OF

Tim Dezzi, Clearview, Sr., INF

Tommy Gibson, Williamstown, Sr., INF

Trip McCaffrey, Clearview, Sr., OF

Sam Punzi, Gloucester Catholic, Sr., C

Billy Cavender, Pitman, Sr., P

Max Dineen, Pennsville, Jr., INF

Evan Giordano, Gloucester Catholic, Jr., INF

Daulton Montagna, Pennsville, Jr., P

Jake Field, Deptford, Jr., INF

Mason Maxwell, Delsea, Jr., INF

Andrew Vail, Gloucester Catholic, Jr.

Lillo Paxia, Gloucester Catholic, Soph., OF

 

Olympic-National

Davis Schneider, Eastern, Sr., INF

Jack Herman, Eastern, Jr., OF

Jake Topolski, Lenape, Jr., INF

Jesse Barbera, Eastern, Jr., P

Brian Hendry, Shawnee, Jr., P

Lou Priolo, Eastern, Sr., OF

Colin Wetterau, Shawnee, Jr., C

Luke Kaschak, Washington Twp., Soph., U

Alex Gattinelli, Washington Twp., Sr., C

John Stankiewicz, Cherry Hill West, Sr., P

Matt Orlando, Bishop Eustace, Soph., P

Nick Decker, Seneca, Jr., OF

Kevin Gsell, Seneca, Jr., INF

Sky Duff, Bishop Eustace, Jr., INF

Josh Knapp, Seneca, Sr., P

Anthony DiMartino, Timber Creek, Jr., P

Will Gambino, Paul VI, Jr., OF

Joe Loperfido, Haddonfield, Sr., INF

Andrew Fehr, Audubon, Sr., P

Matt Kennedy, Haddon Heights, Sr., P

Kyle Garrison, West Deptford, Sr., INF

Ryan Teschko, Gateway, Jr., OF

Kevin Teschko, Gateway, Jr., INF

Teddy Sparks, Woodbury, Jr., OF

Jacob Small, Haddonfield, Jr., P

 

Burlington County

Johnny Almonte, Pennsauken, Sr., P/INF

Matthew Fey, Delran, Jr., P/INF

Jarrod Marshall, Florence, Soph., C

Frank Doelling, Riverside, Jr., P/OF/1B

John McElroy, Riverside, Sr., INF/C

Zac Taylor, Holy Cross, Jr., INF

Michael Urban, Trenton Catholic, Sr., P/OF

Jojo Alvarez, Rancocas Valley, Sr., SS

Joshua Parker, Trenton Catholic, Sr., INF

Chris Baker, Moorestown, Jr., OF

Damien Bowman-Clark, Maple Shade, Jr., P/OF

Tyler Dearden, Rancocas Valley, Sr., OF/1B

Evan Horvath, Maple Shade, Jr., INF/OF

Michael Hutchinson, Florence, Sr., P/OF

David Lynch, Palmyra, Sr., INF/OF

Brian McMonagle, Moorestown, Soph., P/3B

William Mesa, Northern Burlington, Jr., C/1B

R.J. Moten, Delran, Fr., OF

Eddie Salkowski, Riverside, Jr., P/INF

Luke Smith, Delran, Jr., P/INF/OF

Jake Urena, Pennsauken, Sr., C

Brandon Acetti, Pennsauken, Jr., 1B

Kyle Marchetti, Bordentown, Jr., P/1B

Tim Petrucelli, Holy Cross, Jr., OF

Jimmy Porcelli, Bordentown, Sr., INF

32nd annual Carpenter Cup

Schedule

Wednesday, June 14

UYA Showcase Field in FDR Park

Skills Day, 8:30 a.m.

Game 1: Olympic-Colonial vs. Burlington County, 12:30 p.m.

Game 2: Suburban One National/Bicentennial vs. Chester County, 4 p.m.

Thursday, June 15

UYA Showcase Field in FDR Park

Game 3: Mercer County vs. Tri-Cape, 9 a.m.

Game 4: Lehigh Valley vs. Jersey Shore, 12:30 p.m.

Game 5: Berks County vs. Delaware North, 4 p.m.

Friday, June 16

UYA Showcase Field in FDR Park

Game 6: Suburban One American/Continental vs. Philadelphia Catholic, 9 a.m.

Game 7: Delaware South vs. Philadelphia Public, 12:30 p.m.

Game 8: Delaware County vs. Inter-Ac/Independents, 4 p.m.

Saturday, June 17

Raindate

Monday, June 19

UYA Showcase Field in FDR Park

Game 9: Winner Game 2 vs. Winner Game 1, 9 a.m.

Game 11: Winner Game 5 vs. Winner Game 6, 12:30 p.m.

UYA Ashburn Field in FDR Park

Game 10: Winner Game 3 vs. Winner Game 4, 10:30 a.m.

Game 12: Winner Game 7 vs. Winner Game 8, 2 p.m.

Tuesday, June 20

Raindate

Wednesday, June 21

Raindate

Friday, June 23

Citizens Bank Park

Game 13: Winner Game 10 vs. Winner Game 9, 9:30 a.m.

Game 14: Winner Game 11 vs. Winner Game 12, 1 p.m.

Saturday, June 24

Citizens Bank Park

Championship, 10 a.m.

Kylee Watson flashing her gold medal
Shelby Money of Vineland High School didn't allow a goal for first 11 games last season for the Profs
Andrew Delaney playing AAU ball last weekend in New York

Tag(s): Home